يکشنبه ٨ بهمن ١٣٩٦ :: ١١:٠٨
روتیتر خبر

رييس مركز روابط عمومي و اطلاع رسانی وزارت صنعت, معدن و تجارت در گل گهر

"نگاه روابط عمومی ها بايد مردمي باشد" نشست اطلاع رسانی صنعت, معدن و تجارت استان کرمان در سالن کنفرانس سایت مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر و با حضور دکتر خلفی مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت, معدن و تجارت و جمعی از مدیران روابط عمومی شرکت های بزرگ استان و منطقه گل گهر به ميزباني روابط عمومی و امور بین الملل مجموعه گل گهر برگزار شد.

رييس مركز روابط عمومي و اطلاع رسانی وزارت صنعت, معدن و تجارت در گل گهر


مهندس مرتضوي مدير حوزه مدير عامل گل گهر

روابط عمومی گل گهر فعالیت های تخصصی بسیار خوبی را طی سال های گذشته انجام داده است


به گزارش روابط عمومی شرکت گل گهر در این نشست ابتدا مهندس سيد عليرضا مرتضوی مدیر حوزه مدیرعامل که به نیابت از مهندس تقی زاده مدیرعامل مجموعه در جلسه حضور یافته بود در بخشی از سخنان خود با اشاره به استراتژی تعاملی كه مدیرعامل گل گهر به کار گرفته است گفت: این استراتژی تعاملی و امیدی که به منطقه گل گهر تزریق شده تاثیرات خوبی در روند تولید و توسعه طرح ها داشته و تغییرات چشمگیری را در این زمینه شاهد هستیم.
وی افزود: روابط عمومی مجموعه گل گهر فعالیت های تخصصی بسیار خوبی را طی سال های گذشته انجام داده است. برگزاری دوره های آموزشی, بازدیدهای منظم و اطلاع رسانی های آنی و فوری در كنار حجم عظيمي از فعاليت هاي فرهنگي اجتماعي گوشه ای از زحمات این مديريت پرتلاش است که جای تقدیر و تشکر دارد.

مرتضوي افزود : همچنین با توجه به همدلی که بین
مجموعه روابط عمومی های شرکت هاي فعال منطقه گل گهر وجود دارد ان شااله شاهد انعکاس بیشتر فعالیت های مجموعه گل گهر در سطح کشور و حتی دنیا باشیم.

مدير روابط عمومي گل گهر :
از هيچ تلاشي براي تحقق شعار گل گهر همراه فرهنگي دريغ نميكنيم

در ادامه اين نشست مهندس ابوذر حلوایی پور مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت گل گهر به ارائه گزارشي از فعالیت های انجام شده در این مديريت از ابتدای سال 96 تا کنون پرداخت.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به برخی اقدامات انجام شده توسط روابط عمومی گل گهر گفت: طی چند سال گذشته تلاش هاي خوبي در جهت فعال نمودن روابط عمومی شرکت های تابعه و زیر مجموعه گل گهر و یک إيجاد يك شوراي قوي روابط عمومی در منطقه گل گهر انجام شده و خوشبختانه با تاكيد مهندس تقی زاده بر لزوم إيجاد اين سازوكار در حال حاضر اكثر شرکت بزرگ این منطقه صنعتي داراي روابط عمومي فعال هستند و ان شا اله مابقی شرکت ها نیز تا پایان سال در این خصوص اقدام خواهند کرد.

مدیر روابط عمومی گل گهر افزود: شورای فرهنگی اجتماعی منطقه گل گهر به عنوان رکن اصلی سياست گذاري هاي فرهنگي چند سالي است كه کار خود را آغاز کرده است و با توجه به جامعه هدف خود که شامل سهامداران، كاركنان و خانواده کارکنان در منطقه گل گهر ، مردم شريف سيرجان و ... می باشند فعالیت های خيلي خوبي را انجام داده است. همچنین گل گهر در راستای عمل به مسئولیت های فرهنگي خود و با شعار گل گهر همراه فرهنگي سيرجان برنامه فرهنگی متعددي را به مرحله اجرا رسانیده است تا بتواند تعهد خود در فعالیت های فرهنگي اجتماعی شهرستان را در قبال مردم عملی کرده باشد.
مهندس حلوایی پور با اشاره به این که در حوزه اطلاع رساني نيز اقدامات بسیار خوبی در روابط عمومی شرکت گل گهر انجام شده است, گفت: در این راستا مجوز یک ماهنامه داخلي به اسم گل گهر اخذ شده كه توسط تيمي مجرب در حال چاپ است و همچنین فصلنامه اي تخصصي نيز در حوزه سنگ اهن و فولاد نيز از دهه فجر امسال چاپ خود را آغاز خواهد كرد در كنار اينها فصلنامه پژوهشگر وبژه چاپ مقالات تخصصی در حوزه معدن نيز در حال چاپ و توزيع است و اين نشریات تخصصی و داخلی به صورت ماهانه و فصلي اخبار و وقایع داخلی مجموعه را اطلاع رسانی خواهند كرد ، همچنین پایگاه اطلاع رسانی گهر پرس امروز با حضور دکتر خلفی رسما فعالیت خود را آغاز خواهد کرد تا بتوانیم بیش از پیش فعالیت های انجام شده در مجموعه گل گهر را به موقع و أني اطلاع رسانی نماییم.
وی از تعامل دو سویه روابط عمومی گل گهر با سایر روابط عمومی ها خبر داد و گفت: مجموعه شورای اطلاع رسانی گل گهر می خواهد به سمتی برود که مجموعه گل گهر هیچ سوالی را در ذهن مخاطبان و همكاران بدون پاسخ نگذارد و پل ارتباطی برای ارتباط بین این مجموعه با كاركنان ، ساير شهروندان و مخاطبين برقرار نماید.
مدیر روابط عمومی گل گهر خاطر نشان کرد: بازدید از مجموعه گل گهر از دیگر اقدامات روابط عمومی این مجموعه است و روزانه تعداد قابل توجهي از أقشار مختلف مردم از معادن ووكارخانجات مجموعه بازدید می کنند.
همچنین موسسه معراج اندیشه گل گهر به عنوان یک پايگاه فرهنگی اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است و تلاش کرده تا بسیاری از خلاء های فرهنگی را در منطقه گل گهر و شهرستان مرتفع نماید.

وی تاکید کرد: ما در این راه پر فراز و نشیب به حمایت مجموعه وزارتخانه صنعت, معدن و تجارت نیاز داریم. همچنین از تمامی ت اطلاع رسانی بهتر و بیشتر استفاده کنند.
مهندس حلوایی پور تعامل واحد روابط عمومی گل گهر با نشریات کشوری و محلی را در سطح بسيار خوبي عنوان کرد و گفت: بسیاری از نشریات سراسری و همچنین نشریات محلی روزانه اخبار مربوط به ما را پوشش می دهند. ما نیز سعی کردیم دوره های آموزشی بسیاری را برای آموزش خبرنگاران فراهم سازیم تا یک تعامل دو سویه بین روابط عمومی این مجموعه و رسانه ها شکل بگیرد.
مدیر روابط عمومی گل گهر از حضور این مجموعه در 13 نمایشگاه داخلی و خارجی خبر داد و گفت: در سال گذشته در بیش از 13 نمایشگاه داخلی و خارجی شرکت کردیم که برای مجموعه ای چون گل گهر یک حضور پررنگ است و امید است فعالیت هایی از این دست ادامه داشته باشد.

حلوايي پور در ادامه از حمايت هاي هميشگي مدير عامل محترم و شوراي معاونين و شوراي فرهنگي اجتماعي و همكاري ساير مديريت ها با مجموعه روابط عمومي صميمانه تشكر كرد

در ادامه دکتر خلفی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت, معدن و تجارت; ضمن گرامی داشت یاد و خاطره سردار سازندگی آیت الله هاشمی رفسنجانی و سالگرد درگذشت وی با اشاره به نعمت های معدنی فراوانی که در استان کرمان وجود دارد گفت: همیشه می گویند "آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند" اما در وصف مجموعه گل گهر باید گفت "اینجا که خاک را به عمل کیمیا کنند" چرا که با عمل و اقدامات شایسته در این مجموعه از خاک و از معادن به بهترین نحو استفاده می شود. فعالیت هایی که امروزه در گل گهر شاهد آن ها هستیم تلاش بزرگی است و ما بایستی به سمت توسعه و تولید با استفاده از دانش روز دنیا گام برداریم.
وی افزود: ما بایستی نگاه بین المللی داشته باشیم و اگر نگاهمان را بسته نگه داریم در چرخه تکرار گرفتار خواهیم شد.
گل گهرِ امروز نیز زمانی به نتیجه ایده آل خود می رسد که با نگاه جهانی حرکت کند و نگاه جهانی یعنی جذب سرمایه گذار خارجی و در اختیار گرفتن بازارهای خارجی.
ما چشم انداز 55 میلیون تنی فولاد را داریم و مجموعه گل گهر از جمله مجموعه های معدنی است که می تواند زنجیره فولاد را کامل و موجب ایجاد اشتغال, رفاه و توسعه در داخل کشور شود و ارز بسیار زیادی را وارد کشور سازد و این امر تنها با نگاه جهانی و رقابت پذیری در بازارهای هانی مقدور است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت, معدن و تجارت; با تقدير از اقدامات خوب انجام شده ، تعامل روابط عمومی گل گهر با رسانه ها را بسيار خوب عنوان کرد و گفت: در حوزه ارتباطات باید بدانیم چه تصویری از مجموعه خود می خواهیم ارائه دهیم. در این حوزه نگاه کارمندی و اداری کارامد نیست بلکه نگاه ما باید مردمی باشد. ما باید ببینیم چه تصویری از grand Image ما ساخته می شود.
وی خاطر نشان کرد: فرودگاه روابط عمومی ها کف خیابان و در جمع مردم است نه اتاق های در بسته. ما باید اول گوش باشیم و بعد زبان. بایستی حتما تعامل افقی داشته باشیم و تعامل های سلسله مراتبی را کاهش دهیم. ما برای موفقیت در حوزه روابط عمومی بایستی برویم به سمت فضاهای باز جامعه.
دکتر خلفی تاثیر رسانه ها بر فعالیت روابط عمومی را مهم دانست و گفت: ما بایستی صدای رسانه ها را بشنویم و ببینیم چه می گویند. این امر تاثیر بسیاری در روند عملکرد ما می گذارد. نگاه روابط عمومی ها بایستی حتما به سمت مردم باشد با پشتوانه رسانه ها. ما بایستی ببینیم مرکز ثقل افکار جامعه ما کجاست؟ و این هدف مشترک تمامروابط عمومی هاست.
وی استفاده از شبکه های مجازی را اجتناب ناپذیر عنوان کرد و گفت: بایستی از فرصت های پیش آمده در فضای مجازی استفاده کرد. باید از مزیت این فضاها در راستای تبلیغات کاری خود استفاده کنیم و ظرفیت ها را به جامعه نشان دهیم. یک روابط عمومی فعال باید نگاه های مدیر محور را کنار گذاشته و دسترنج کارگران را به جامعه نشان دهد.
دکتر خلفی افزود: بایستی بین خانواده های کارکنان و مجموعه گل گهر پیوند ایجاد کرد. بین اقشار مختلف جامعه و این مجموعه پیوند ایجاد کرد. از حضور ائمه جمعه و علما استفاده کرد و راه های مختلفی را برای انعکاس فعالیت های انجام شده در این مجموعه مد نظر قرار داد.
وی با اشاره به اهمیت فعالیت روابط عمومی ها گفت: تلاش کردیم در استان ها, خانواده روابط عمومی ها شکل بگیرد و با جلسات اینچنینی در هر ماه به تعامل و تبادل تجربیات پرداخته شود. چرا که این امر نقش بسیار مهم و محوری بر ارتقاء جایگاه روابط عمومی ها و انعکاس اقدامات انجام شده در هر واحد یا شرکت دارد.
گفتنی است در ادامه جلسه از سایت گهر پرس رونمایی شد. این سایت با رویکرد خبری و اطلاع رسانی اقدامات منطقه گل گهر فعالیت خود را رسما آغاز کرد.
همچنین در پایان حاضرین در جلسه از منطقه معدنی و صنعتی گل گهر بازدید به عمل آوردند.