نام شركت: توسعه، عمران و مديريت منطقه

پست الكترونيك:  golgohar.area.development@gmail.com

سرمايه شركت:

100 ميليارد ريال

 

معرفي

پيرو تصويب طرح جامع منطقه معدني و صنعتي گل گهر، ضرورت ايجاد ساختاري مستقل در منطقه به منظور توسعه، عمران و مديريت تا سيسات زير بنايي در فضاهاي مشاع و مشترك و عمومي منطقه گل گهر كه بتواند بصورت واحد و يكپارچه اين گونه نيازهاي اساسي را در منطقه برآورد نمايد كاملا احساس شد. لذا كليه فعالين و سرمايه‌گذاران حاضر در منطقه درخصوص مشاركت در ايجاد و تشكيل يك شركت با اهداف و موضوعات اشاره شده، توافق نمودند و به همين منظورشركت توسعه عمران و مديريت منطقه گل‌گهر در تاريخ 30/1/1394 با سرمايه اوليه 100 ميليارد ريال تاسيس شد.

 شركت توسعه، عمران و مديريت منطقه گل‌گهر بر آن است تا با بهره‌گيري از منابع انساني كارآمد، فناوري پيشرفته، ساختار اداري و مديريتي اثربخش، مشاركت موثر بخش‌هاي خصوصي و گسترش آگاهي عمومي در منطقه گل‌گهر به گونه‌اي  عمل نمايد تا بتواند تمامي نيازهاي اساسي، زيربنايي و خدماتي كه به صورت مشترك در فضاهاي عمومي و مشاع منطقه مورد استفاده تمامي شركت هاي موجود در منطقه مي‌باشند شناسايي نموده و با سرمايه و حمايت سهامداران و همچنين جلب سرمايه‌هاي بخش خصوصي نسبت به اجراي آن‌ها اقدام نمايد.

در همين راستا شركت توسعه، عمران و مديريت منطقه گل‌گهر راهبردهاي خود را درخصوص انجام ماموريت  محول شده  تدوين نموده و اقدام به طرح‌ريزي اقدامات مرتبط با اين راهبردهانموده است:

·         بهره‌مندي و برخورداري كليه شركت‌هاي توليدي از خدمات حمل‌و‌نقل ريلي

·         بهره‌مندي و برخورداري كليه شركت‌هاي توليدي و خدماتي از خدمات پشتيباني و حمل جاده‌اي

·         ايجاد شبكه جمع‌آوري آب‌هاي سطحي جاري در منطقه و هدايت آن‌ها به خارج از سايت در راستاي حفاظت از تاسيسات در زمان جاري شدن آب‌هاي سطحي در فصول بارندگي

·         برنامه‌ريزي و اجراي طرح‌‌هاي عملياتي به منظور ايجاد تاسيسات و تجهيزات مورد نياز منطقه جهت تقويت ارتباطات در منطقه

·         ايجاد زيرساخت‌هاي مورد نياز به منظور استقرار صنايع پايين‌دستي آهن و فولاد و ساير خدمات مورد نياز در يك منطقه خاص

·         شناسايي فرصت‌هاي درآمدزايي به منظور نيل به سوي استقلال مالي، كسب درآمد پايدار و همچنين تامين منابع مالي مورد نياز از طريق انتخاب روش‌هاي مناسب

 

 

سهامداران:

 

 

نام سهامدار

تعداد سهم

درصد سهام

شركت معدني و صنعتي گل‌گهر

16000000

16%

شركت گهرانرژي

14000000

14%

شركت سنگ‌آهن گهرزمين

14000000

14%

شركت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر

14000000

14%

شركت فولاد سيرجان ايرانيان

14000000

14%

مجتمع جهان فولاد سيرجان

14000000

14%

شركت سرمايه‌گذاري و توسعه گل‌گهر

14000000

14%

 

 

شناسنامه طرح ها وپروژه ها

 

عنوان طرح:  بهسازی واحداث جاده درب 2 مجتمع گل گهرسیرجان

 

هدف(ظرفیت)طرح: بهبود زيرساخت حمل جاده‌اي تولیدات منطقه گل گهر به سراسر کشور

 

سال شروع:                1395

 

سال پایان:                  1397 

 

محل احداث:                  منطقه معدني وصنعتي گل‌گهر

 

پیمانکارداخلی:                 شرکت محورگستر شرق

 

مشاورطرح :  شرکت مهندسین مشاور هگزا (طراح)  /  شرکت مهندسین  مشاورطرح گارنو(نظارت)

 

معرفی وشرح پروژه:         
" مسیر ورودی شماره 2 مجتمع گل گهر سیرجان به عنوان مسير اصلي تردد كاميون‌هاي حامل محصولات منطقه معدني و صنعتي گل‌گهر مي‌باشد. احداث و بهسازي اين مسير به طول 98/14 کیلومتر شامل بدنه راه ، ابنیه فنی ، جدول گذاری ، خط کشی  و نصب علائم ایمنی است در پنج فاز در حال اجرا  می باشد. پس از اجرا ترافيك روان و جلو گیری ازتصادفات احتمالی از مهمترين نتياج اين طرح خواهد بود.

عنوان طرح:  عملیات زیرسازی اتصال طرحهای توسعه معدنی وصنعتی منطقه گل گهر به شبکه ریلی

 

هدف طرح:  حمل تولیدات شرکتهای مستقر درمنطقه گل گهر به سراسر کشور

 

سال شروع:                1394

 

سال پایان:                  1396

 

محل احداث:  منطقه معدني و صنعتي گل‌گهر

 

پیمانکارداخلی:         شرکت فرحان سازان جنوب شرق کرمان

 

مشاورطرح :  شرکت  مهندسان مشاور هگزا (طراح)/  شرکت  مهندسان مشاورطرح گارنو(نظارت)

 

معرفی وشرح پروژه:                   
 با افزايش حجم توليدات منطقه معدني و صنعتي گل‌گهر احداث زيرساخت‌هاي مرتبط با حمل محصولات به مشتريان و همچنين بنادر، يكي از ضروريات قابل توجه خواهد بود. از آن‌جا كه حمل ريلي يكي از گزينه‌هاي حمل ارزان مواد مطرح مي‌باشد، با احداث این پروژه بستر برای اجرای ایستگاه راه آهن  واتصال به شبکه ریلی کشورآماده می شود.  درنهایت  سهولت درحمل و نقل محصولات تولیدی در منطقه گل گهر، کاهش ترافیک مسیر  ، کاهش مصرف سوخت، جلو گیری از تصادفات جاده ای و... از مزاياي اجراي اين طرح خواهد بود.

 
احداث تقاطع غير هم سطح جاده شماره 1
بنا به نياز منطقه و طراحي شبكه ريلي منطقه گل گهر و لزوم دسترسي تمامي شركت هاي فعال منطقه گل گهر به خطوط ريلي عمليات احداث تقاطع غير هم سطح جاده شماره 1 از مهر ماه سال 97 آغاز گرديد
 
 
عمليات احداث تقاطع غير هم سطح شماره 2
عمليات احداث تقاطع غير هم سطح جاده شماره 2 كه شاهرگ اصلي و حياتي حمل محصولات منطقه گل گهر مي باشد در مراحل دال گذاري مي باشد.
 
 
عمليات بهسازي و احداث جاده شماره 2
جاده شماره 2 بعنوان شاهرگ اصلي حمل محصولات منطقه گل كهر محسوب مي گردد كه با توجه به حجم ترافيك عبور و مرور ماشين آلات سنگين در اين جاده نياز به بهسازي و تعويض جاده موجود و هم چنين احداث جاده جهت تفكيك مسير رفت و برگشت به شدت احساس مي شود كه شركت مديريت منطقه معنوان متولي اين امر در حال انجام عمليات بهسازي و احداث اين جاده مي باشد.
 
 
شبكه جمع آوري آبهاي سطحي منطقه گل گهر
طرح شبكه جمع اوري آبهاي سطحي منطقه گل گهر با توجه به نياز منطقه در جهت ايمن بودن تأسيسات و كارخانه جات منطقه هر گونه خسارت در اثر سيل و يا بارانهاي فصل در اين شركت توسط مشاور اين طرح طراحي و در حال اجراء در چندين فاز مي باشد.
 
 
احداث شهرك صنعتي گل گهر
امروزه در تمام كشورهاي صنعتي و پيشرفته دنيا و در كنار كارخانه هاي بزرگ جهت ايجاد صنايع پايين دستي و همين رفع نياز كارخانه جات به مواد اوليه شهرك صنعتي و تخصصي موجود مي باشد . كه در منطقه گل گهر نيز اين طراحي صورت گرفته و در حال تكميل احداث شهرك صنعتي و تخصصي منطقه گل گهر مي باشد.
 
 
كنترل تردد و نظم بخشي به عبور و مرور در منطقه
شركت مديريت منطقه گل گهر در جهت نظم بخشي و كنترل تردد ماشين هاي سبك و سنگين جلوگيري از اتفاقات ناگوار و كم كردن خطرات ناشي از تردد در فضاهاي عمومي و شركت منطقه واحدهاي گشت انتظامات منطقه و حفاظت فيزيكي را در كل منطقه مديريت مي كند.
 
 
نظافت ، زيبا سازي و ايجاد فضاي سبز منطقه گل گهر
شركت مديريت منطقه گل گهر در جهت نظافت منطقه و زيبا سازي منطقه گل گهر با كارگرفتن در پيمانكاران وظيفه نظافت منطقه گل گهر و هم چنين ايجاد فضاي سبز در تمامي نقاط منطقه را بر عهده داشته و در اين راه در حال انجام وظيفه مي باشد.
 
 
شبكه حمل و نقل ريلي منطقه گل گهر
با توجه به نياز شركت هاي فعال منطقه گل گهر حمل محصولات خود و لزوم دسترسي به شبكه حمل و نقل ريلي اين طرح عظيم در شركت مديريت منطقه گل گهر در حال اجرا مي باشد كه با تكميل اين پروزه سالانه مبلغ بسيار زيادي در حمل نقل محصولات صرفه جويي مي گردد.