مشخصات شرکت

نام شرکت: شرکت سرمایه گذاری و توسعه گل گهر

ایمیل: Info@ golgohar-id.com

وب سایت: www.golgohar-id.com

نمابر:88175964-021

تلفن: 88175960-021

آدرس: تهران، خیابان خرمشهر، کوچه شکوه، پلاک 2، طبقه اول

نمابر: 42266093-034

تلفن: 42271513-034

آدرس: سیرجان، بلوار فاطمیه، جنب منازل مسکونی سازمانی گل گهر

سرمایه ثبتی شرکت: 1600 میلیارد ریال

 معرفي:

ايجاد يك شركت بازرگاني با يك مجموعه قوي حمل‌و‌نقل، يكي از استراتژي‌هاي گل گهر براي در دست داشتن نبض بازرگاني و صادرات مواد معدني و فلزات است. شركت سرمايه‌گذاري و توسعه گل‌گهر به منظور سرمايه‌گذاري و مشاركت با اشخاص حقيقي و حقوقي اعم از سرمايه‌گذاري مستقيم يا غيرمستقيم در داخل يا خارج كشور تاسيس شد. همچنين حمل و نقل کالا و محصولات تولیدی شرکت مادر و سایر شرکتهای هم خانواده به عنوان فعاليت‌هاي اين شركت درنظر گرفته شده است.

شرکت سرمایه گذاری و توسعه گل گهر پس از تصویب هیئت مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در آبان ماه سال ۸۸ به ثبت رسید و فعالیت خود را آغاز نمود که در این رابطه شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با در اختیار داشتن بيش از 94 درصد از مجموع سهام ، سهامدار عمده این شرکت محسوب می شود.

سهامدارن:

نام سهام دار:

تعداد سهم:

درصد سهام:

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

1،519،965،867

94/99

شرکت تعاونی گهر عمران

80،000،000

5

شرکت گهر زمین

16،000

0.001

شرکت گهر انرژی

16،000

0.001

گهر پودر پارس

2،133

0.0001

 

 شناسنامه طرح های در حال بهره برداری

عنوان طرح

کارخانه تولید بنتونیت

هدف (ظرفیت طرح)

تولید سالیانه 50،000 تن بنتونیت

سال بهره برداری

1391

محل احداث

سیرجان، شهرک صنعتی شماره 2

معرفی و شرح پروژه:

جهت تنظیم رطوبت گندله خام، با توجه به نوع کنسانتره موجود در گل گهر، به ازای هر تن گندله 8 کیلو گرم بنتونیت مورد نیاز است. در حال حاضر گندله سازی استانهای یزد، خراسان، هرمزگان و کرمان از مصرف کنندگان بنتونیت هستند. با توجه به تاثیر بالای هزینه حمل روی قیمت تمام شده، هر تولید کننده که بتواند این هزینه را با نزدیکی به محل مصرف کاهش دهد، توان رقابتی را افزایش داده است. این طرح با توجه به نزدیکی به دو مصرف کننده گل گهر و فولاد بندر عباس، از مزیت رقابتی زیادی برخوردار است.  نزدیکی به بندر عباس و بندر شهید رجایی به عنوان دو خروجی مهم صادراتی کشور، به مزایای طرح اضافه می کند. تقاضا در خارج از کشور نیز در صورت اعمال بسته بندی مناسب، قابل توجه است. در حال حاضر این کارخانه به بهره برداری رسیده است.

 شناسنامه طرح های در حال ساخت

عنوان طرح:

کارخانه تولید فرو آلیاژ(فروسیلیسیوم و ...)

مجری:

شرکت صنعتی و معدنی پویان گهر کریمان

ظرفیت طرح:

توليد 50،000 تن در سال طي سه فاز

سال شروع(فازیک):

1396

سال پایان(فازیک):

1398

محل احداث:

مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر

پیمانکار داخلی:

شرکت شکوفا صنعت پویا

مشاور طرح:

شرکت مهندسی پارس فرارون

معرفی و شرح پروژه

-        عمده ترین فروآلیاژها در صنایع فولاد سازی و ریخته گری می باشد که در این بین آلیاژ سیلیسیم و منیزیم از اهمیت بسزایی برخوردارند. آلیاژ سیلیسیم شامل فروسیلیسیوم و سیلیکون متال می باشد که مهمترین نقش آن در تولید فولاد خام، اکسیژن زدایی می‌باشد. برای تولید هر تن فولاد بین 3 تا 5 کیلوگرم از این ماده مورد نیاز است. با نگاهی به افق 1400 (تولید 40 میلیون تن فولاد)، کشور نیاز به 240،000 تن از این آلیاژ صرفا جهت استفاده در صنایع فولاد خواهد داشت که از این میزان، 25،000 تن مورد نیاز طرحهای فولادی مجموعه شرکت های فولاد ساز گل گهر (توسعه آهن و فولاد و جهان فولاد) می‌باشد. این طرح در سه فاز طراحی شده که در فاز نخست تولید فروسیلیسیم، در فاز دوم تولید فروسیلیسیم و فرومنیزیم برنامه ریزی شده و در فاز توسعه تولید سایر فرو آلیاژ ها بر اساس مطالعات فنی و اقتصادی برنامه ریزی خواهد شد.

  

عنوان طرح:

کارخانه تولید آهن اسفنجی

مجری:

صنایع فولاد کاویان گهر سیرجان

ظرفیت طرح:

تولید 70 هزار تن آهن اسفنجی

سال شروع:

1392

سال پایان:

1396

محل احداث:

شهرستان سیرجان

مشاور طرح:

شرکت میپک

تکنولوگ:

شرکت OTSK

معرفی و شرح پروژه:

در روش احیاء مستقیم کوره تونلی ، عمل احیاء در کوره ای به طول 206 متر و عرض 3.4 متر صورت میپذیرد که 34.4 متر از ابتدای کوره منطقه پیش گرم و 135 متر آن منطقه احیاء با حرارت 1120 درجه سانتیگراد مي‌باشد. در ادامه خط توليد 36.6 متر منطقه خنک کاری است. مواد خام اولیه در بوته های سیلیکونی از کوره عبور نموده و طی مدت زمان 70 ساعت عمل احیاء کامل میشود . و در پایان با جدا کردن خاکستر زغال و آهک باقیمانده ، آهن اسفنجی حاصله خرد شده و بعد از جدا کردن نا خالصی ها توسط پرسهای مخصوص تبدیل به بریکت میشود . مزيت اين روش توليد آهن اسفنجي نسبت به ساير روش‌هاي توليد، انعطاف پذیری این روش در نوع خوراک ورودي آن می‌باشد. زیرا میتواند علاوه بر کنسانتره از مواد کم عیارتر همچون لجن ، پوسته نورد ، ریزدانه گندله و غیره استفاده نمود .

 


 

عنوان طرح:

کارخانه تولید پودر میکرونیزه

مجری:

گهر پودر پارس، آتیه فولاد معدن پارسیان

هدف(ظرفیت) طرح:

120،000 تن در سال

سال شروع:

1395

سال پایان:

1397

محل احداث:

مجتمع معدني و صنعتي گل گهر

مشاور طرح:

شرکت فراتحقیق سپاهان

معرفی و شرح پروژه

-     جهت تنظیم رطوبت و ایجاد شکل پایدار در گندله خام و با توجه به نوع کنسانتره موجود در گل‌گهر، به ازای هر تن گندله 8 تا 10 کیلوگرم بنتونیت مورد نیاز است.  در حال حاضر با توجه به چشم‌انداز فولاد کشور و احداث کارخانه‌های گندله‌سازی در استان‌های کرمان، یزد، خراسان و هرمزگان میزان تقاضای بنتونیت میکرونیزه به صورت روزافزون در حال افزایش است.  با توجه به تاثیر بالای هزینه حمل روی قیمت تمام‌شده، هر تولیدکننده که بتواند این هزینه را با نزدیکی به محل مصرف کاهش دهد، توان رقابتی را افزایش داده است.  این طرح باتوجه به نزدیکی به دو مصرف‌کننده گل‌گهر و فولاد ایرانیان، از مزیت رقابتی زیادی برخوردار است.   نزدیکی به بندر شهید رجایی به عنوان خروجی مهم صادراتی کشور و امکان تولید محصولات میکرونیزه متنوع می‌تواند به مزایای طرح اضافه کند.