نام شركت: شرکت گهر پودر پارس

اطلاعات تماس: (آدرس، تلفن و نمابر)سیرجان جاده فرودگاه شهرک صنعتی شماره 2 بلوار صنعت میدان صنعت نبش اشتغال 8 تلفن : 

76و 58427575       42261527  و42261517 -034     فکس 89781920-021

سرمايه شركت: 50.000 میلیون ریال

معرفي:

شرکت گهر پودر پارس با هدف توسعه فعالیت های معدنی و صنعتی شرکت سرمایه گذاری و توسعه گل گهر در سال 90 به ثبت رسیده است . این شرکت در راستای مهمترین اهداف خود ، اقدام به احداث کارخانه تولید پودر میکرونیزه در شهرک صنعتی شماره 2 سیرجان نمود. این شرکت هم اکنون یکی از بزرگترین تولید کنندگان پودر میکرونیزه در جنوب شرق  با بیش از 5 سال سابقه ارزشمند توان تولید انواع پودر های میکرونیزه صنعتی و معدنی شامل انواع بنتونیت های مورد استفاده در گندله سازی ، حفاری ، ریخته گری ، کشاورزی، دام و طیور و .... و همچنین پودرهای کربنات کلسیم ، دولومیت و باریت با بالاترین کیفیت را دارا می باشد. این شرکت مفتخر است محصولات استاندارد خود را در دانه بندی های متنوع و با بسته بندی های مختلف و یا به صورت فله با بهترین قیمت ارائه نماید.

این شرکت پس از راه اندازی اولین خط تولید ، در حال حاضر با توجه به نیاز منطقه و با نگاهی به چشم انداز شرکت صنعتی و معدنی گل گهر و همچنین افق روشن پودرهای میکرونیزه اقدام به احداث خط دوم تولید با ظرفیت نامی 120.000 تن پودر میکرونیزه در سال نموده است. هم اکنون مطالعات و بررسی های این خط تولید به اتمام رسیده است و به یاری پروردگار پس از نصب ماشین آلات در چند ماه آینده شاهد راه اندازی و بهره برداری از این خط تولید خواهیم بود.

هم اکنون این شرکت این توانمندی را دارد که زمینه فعالیت خود را در ارتباط با کانیهای صنعتی و تولید انواع پودرهای صنعتی نظیر باریت، سیلیس و آهک صنعتی و آهک خام میکرونیزه گسترش دهد.

همچنین با توجه به ماهیت صنعتی و معدنی در اختیار گذاشتن حوزه معدن شرکت سرمایه گذاری به شرکت گهر پودر می تواند به توسعه هرچه بیشتر این شرکت و تسریع در فعالیت های شرکت سرمایه گذاری کمک شایانی نماید.

چشم انداز شرکت برای 5 سال آینده رسیدن به تولید 500 هزار تن در سال می باشد که از این مقدار 240 هزار تن آن برای 4 خط گندله سازی در منطقه گل گهر در نظر گرفته است ( خط 1 و 2 گندله سازی در شرکت گل گهر خط 3 در شرکت گهر زمین و خط 4 در شرکت فولاد ایرانیان ) و 260 هزار تن دیگر جهت بازاریابی و صادرات می باشد. 

 

 

سهامداران:

 

 

نام سهامدار

تعداد سهم

درصد سهام

شرکت سرمایه گذاری و توسعه گل گهر

490.000

98%

شرکت حمل و نقل ترکیبی مواد معدنی گهر ترابر

5.000

1%

شرکت پاریز پیشرو صنعت توسعه سیرجان

5.000

1%

  شناسنامه طرح‌هاي در حال بهره‌برداري*

عنوان طرح يا خط توليد:كارخانه توليد پودر بنتونيت

هدف (ظرفيت) طرح: تولید سالیانه 50.000 تن پودر میکرونیزه بنتونیت

سال بهره‌برداري:  1391

محل احداث:   سیرجان شهرک صنعتی شماره 2

معرفي  و شرح  پروژه

. این طرح بر اساس میزان تقاضاي كارخانجات گندله‌سازي منطقه گل‌گهر تنظیم گردیده است و در صورت افزایش تولید ، تعادل عرضه و تقاضا با توسعه این کارخانه  تحقق خواهد یافت.  تحلیل اقتصادی و مالی انجام شده و وجود بازار مصرف تضمین شده در گل گهر و نیاز مندی قطعی این شرکت حاکی از توجیه این طرح می باشد.  جهت تنظیم رطوبت گندله خام با توجه به نوع کنسانتره موجود در گل گهر به ازا  هر تن گندله به 6 کیلو گرم  بنتونیت نیاز می باشد. درحال حاضر گندله سازی های  استان  های یزد، خراسان ، هرمزگان و کرمان از مصرف کنندگان بنتونیت می باشند که این بنتونیت توسط چهار شرکت اصلی تامین می گردد . با توجه به تاثیر بالای هزینه حمل روی قیمت تمام شده ، هر تولید کننده که بتواند این هزینه را با نزدیکی به محل مصرف کاهش دهد ، توان رقابت را افزایش داده است.  این طرح با توجه به نزدیکی به دو مصرف کننده گل گهر و فولاد بندر عباس ، از مزیت رقابتی زیادی برخوردار است. نزدیکی به بندر عباس و بندر شهید رجائی بعنوان دو خروجی مهم صادراتی کشور به مزایای طرح اضافه می نماید. تقاضا در خارج از کشور نیز در صورت اعمال بسته بندی مناسب قابل توجه می باشد.

در حال حاضر این کارخانه در سال 91 به بهره برداری رسیده است و طی منعقد شدن قرارداد با شرکت نظم آوران صنعت و معدن گل گهر بنتونیت مصرفی کارخانه گندله سازی 1 و 2  تامین می گردد.

شناسنامه طرح‌هاوپروژه‌ها*

عنوان طرح:

مجري طرح: شرکت گهر پودر پارس با مشارکت شرکت آتیه فولاد معدن پارسیان

هدف (ظرفيت) طرح: تولید سالیانه 50.000 تن پودر میکرونیزه بنتونیت

سال شروع:  1395

سال پايان:   1396

محل احداث:  سیرجان کیلومتر 55 جاده شیراز جنب کارخانه گندله سازی سایت شرکت گهر پودر پارس

مشاور طرح:  شرکت مهندسین مشاور آسه صنعت

معرفي و شرح  پروژه (اهميت اجرا، مزايا، تكنولوژي، ويژگي‌هاي منحصر به فرد و ...)

شرکت گهر پودر پارس و آتیه فولاد معدن پارسیان با مشارکت مساوی (پنجاه درصد هر شرکت ) پروژه تولید پودر بنتونیت را در محل سایت گل گهر سیرجان( محل فعلی سایت در اختیار گهر پودر پارس میباشد) آغاز نمایند.